11 Parimad enesehooldusvahendid meelele ja kehale

Lugemisaeg: 9 minutit
11 Parimad enesehooldusvahendid meelele ja kehale

See on lihtne lasta enesehooldus libiseda läbi praod ja panna oma vajadused tagasi põleti keset hõivatud ajakava ja vastutuse. Tegelikult unustame mõnikord isegi, millised need vajadused on esimesel kohal, sest me oleme nii hõivatud! Aga meie päevade kiirustamine ilma meie keha ja meele häälestamata on retsept retseptiks ja sellepärast on nii oluline mõelda enesehooldusest teadlikult.

Kui teete aega enda eest hoolitsemiseks, siis olete õnnelikum, tervislikum, vähem stressis ja pingestatud kui kunagi varem. Ja enesehooldusaeg ei tähenda tootlikkuse ohverdamist - sa saad ilmselt veelgi rohkem ära aru, kui te seda ei mõista, sest tunnete end paremini! Niisiis, siin on 11 meie parimaid enesehooldusnõudeid oma meelele ja kehale.

# 1 taasühendamine teiega ja olge tähelepanelik

On mõned põhivajadused, mida igaüks peab täitma, et olla terved, sealhulgas toitumisvajadused ja aktiivsus, kuid tõeliselt hoolitseda oma vaimu ja keha eest, peate vaatama seda sügavamalt ja avastama, mis see on you peate elama rõõmsalt ja tundma oma parima.

Meelelikkuse praktika alustamine on suurepärane võimalus ennast uuesti ühendada ja taasavastada. Selle asemel, et oma päevi kiirustada, aeglustage ja osalege. Olge teadlik sellest, mida te teete ja kaastundet ennast ja teisi. Olge hetkel, et oma päeva täielikult kogeda. Häälestage, kuidas tunnete end nii kehas kui ka vaimus, ja võib-olla isegi kaaluda meeleolukuse ajakirja alustamist.

Esmalt võib osutuda kasulikuks juhuslike meeldetuletuste määramine, sest paljud meist on harjumuspärased meie päevade ajal, kuid see on seda väärt. Meelelikkuse praktika aitab teil ennast ja enda ümbritsevat maailma uuesti ühendada ning eksperdid ütlevad, et mindfulness'i harjutamine aitab vähendada stressitõsta meeleolu, muuta meid vastupidavamaks ja optimeerib üldist heaolu; ja see on isegi aju jaoks terve. [1]

# 2 Praktika tänulikkus iga päev

Tõenäoliselt ütleksite "aitäh", kui keegi hoiab sulle ukse või lifti, kuid igapäevane tänulikkus viib selle sammu edasi. Tänulikkuse praktika läheb kaugemale viisakusest, et kasvatada positiivsustunnet (ja keelata negatiivsus) tõeliselt tunnustades hetki, mida oleme tänulikud või tänulikud iga päev. See võib olla sama lihtne kui tänulik küpsise eest, mis teil lõunaks oli, et sõber, kes sind naerma pani, või oma partnerilt spontaanse seljatoega.

Mõeldes hetkedele, mille eest me tõesti tänulikud oleme, aitab meil tähelepanu juhtida positiivsetele asjadele meie elus, millest paljud me ei pruugi unustada, kui me ei taha neid hetki otsida. Inimesed, kes tänavad igapäevast kogemust, tunnevad positiivseid emotsioone sagedamini, magavad paremini, omavad rohkem kaastunnet ja lahkust, tugevamaid immuunsüsteeme ja üldiselt rohkem elavat. [2]

Tänu tänu ja tähelepanelikkusele käivad käsikäes. Proovige hoida tänulikkuse loendit ja lisada sellele iga päev, või mõnda aega tänulikkuse ajastamise ajal. Teine lõbus mõte on alustada tänulikkust. Leidke konteiner, mida sa armastad nagu suur purk, vaas või mündipank, ja kirjutage tänulikkuse hetked koos kuupäevaga väikestele paberitükkidele, mis pangale lisanduvad. Proovi!

# 3 Rethink Kuidas te ise räägite

Kui mõtlete enda eest hoolitsemise eest, võib esimene asi, mis tuleb meelde, olla seotud toitumise ja kehalise koormusega või muu tegevusega, mida näete osana oma edusammude plaanist. Kuigi need on kindlasti kõige paremaks tunnuseks, ei ole see kogu lugu.

Kui leiate, et teie mõtted, miks teil on vaja neid asju teha, ei ole juurdunud kaastundega, peate kõigepealt kaaluma oma sisemist dialoogi. Mõned meist on rasked ise pärast seda, kui oleme alustanud terviseprojekti, kui me igapäevaselt unustame või sööme midagi, mis ei olnud plaani osa, kuid end süüdi tundmine ei ole edu saavutus! See toob lihtsalt kaasa pettumuse ja tunde, mis ei ole täpselt motiveerivad tunded.

Mõelge oma sisemise dialoogi sõnadele ja töötage välja sellist laadi, kaastundliku sisemise tooni, nagu julgustav armastatud inimene. Leidke positiivseid asju, mida öelda enda kohta ja leida oma sisemine motiveerija. Võtta vastu selliseid sõnu ja fraase nagu "Mul on see" ja "Ma usun iseendasse." Näiteks tunnete end rohkem energiat, kui süüa paremini, nahal on pärast iga treeningut tundide jooksul terve hõõguvus ja teil võib olla uusi pingeid oma uue enesehoolduse tõttu.

Kui tegemist on enesehooldusega, alustage sealt, kus olete ja nautige reisi. Olge sõbralikud teed mööda ja ärge heidutage teedel tekkivaid muhke. Keskendu väikestele kavatsustele ja olla kaastundlik. Enne kui te teate, hakkate nägema suuri muutusi.

# 4 Ühenda ühendus lahti

Tõenäoliselt pole vaja statistikat, et öelda, et inimesed veedavad palju aega elektrooniliste ekraanide ees. Kõik, mida sa tõesti vajavad, on veeta vähe aega avalikes kohtades, et seda näha, kuid uuringud aitavad seda perspektiivi panna. Statistika kohaselt kulutavad täiskasvanud elektroonilise seadme ees keskmiselt 11 tundi päevas. [3] Olenemata sellest, kas töötame, mängime, lõdvestame või proovime lihtsalt inimesena funktsioneerida (Hei Google, kuidas saate vaibast vaipu välja?) Elektroonikaseadmed on meie elu osa paremas ja halvemas osas.

Nagu meie seadmed seovad, et me tunneme end välismaailmale, võivad nad mõnikord sattuda meie ja meie endi lähedaste inimestega. See on hea mõte võtta aega oma seadmetest eemale, et keskenduda tõelisele kontaktile inimestega näost näkku ja pühendada rohkem aega enesehooldusele! Proovige minna päevale digitaalset detoxi ja lülita välja kõik mittevajalikud elektroonikad või jätke iga päev plokk aega, et minna ekraanivabaks ja veeta aega, mida te ei armasta nendega, keda sa armastad, või tehke endale midagi kena. Teil võib olla üllatunud, kui lõõgastav ja nauditav on need seadmed, mis ei ole seadmevaba elu!

# 5 Declutter (mitte ainult oma asjad!)

Oma elu vähendamine võib muuta teie meelerahu ja üldist heaolu. See kehtib teie ajakava ja toitumisharjumuste, samuti teie ruumide kohta. Annetavate asjade annetamine, mida te ei vaja, võib aidata luua lõõgastavat keskkonda, et tunneksite oma ruumis vähem stressi ja mugavust, kuid kui leiate end alati ühest pühendumusest teise, siis võiksite mõnda oma ka kohustusi.

Liiga pühendunud on stressirohke ja jätab enesehoolduse jaoks vähe seisakuid. Tahtlikult tee ruumi tegevustele ja suhetele, mis teile kõige rohkem tähendavad, ja lase neil vabaneda nendest, kes ei lisa oma elu väärtust.

Samuti võite soovida sarnast lähenemist oma köögile! Meil on kalduvus jõuda toitu juurde, mis meil on käepärast, kui oleme hõivatud või stressis, nii et pakkige oma köögi kapid toitunud, tervislike valikute asemel töödeldud toitude või ebatervislike suupistete asemel, nii et teil on alati maitsvad ja toitvad toidud, mis on saadaval käeulatuses .

# 6 Ravi ennast

Ärge oodake erilist sündmust või seni, kuni te tunnete ennast “väärivana”. Enda parem hoolitsemine ei tähenda rangeid reegleid ja ohverdamist ning on palju tervislikke viise ennast ravida. See võib olla sama lihtne kui panna lemmik särk, mis tundub kena naha kõrvale või lõõgastub soojas vannis, või teha aega iga päev nautimiseks. Samuti proovige lisada oma tervise rutiinile midagi uut, et aidata vähendada stressi ja edendama heaolu Ashwagandha ekstrakt.

Tasakaalustatud dieedis on palju ruumi ka maiuspaladele. Võtke aeg-ajalt ruut antioksüdantide rikka tumedat šokolaadi või klaas oma lemmik punast veini, mis samuti pakub südame-terve resveratrool. [4], [5]

# 7 Saa piisavalt magada

Teie keha ja vaimu jaoks ei ole piisavalt magada. Te peate magama, et teie keha saaks kudesid parandada, lihaseid kasvatada, sünteesida hormone ja noorendada, nii et teie aju suudab ühendada mälestusi ja palju muud. [6]

Kui teil on piisavalt magada regulaarselt, on see kasulik teie kehale nii paljudel viisidel ja tunnete end paremini. Võib isegi märkida, et teil on lihtsam ajafookustamine, tunnete end vähem ärritatud ja stressis ning teil on parem mälu kui siis, kui magad on ära jäetud. [7]

Kui teil õnnestub igal õhtul piisavalt magada, proovige luua öösel enesehooldamise rituaal, mis aitab kehal maha lasta ja une ette valmistuda. Hajutage tuled pärast õhtusööki ja hoidke elektroonilised ekraanid magamistoast välja, sest seadmete valgustus võib häirida teie keha melatoniini tootmist. [8]

# 8 Aktiveeri oma keha aktiivsusega

Kuigi piisavalt magada aitab noorendada oma keha ja vaimu, on aktiivne tõmbamine teie energia taseme tõstmiseks, et saaksite iga päev ära kasutada.

Sa tunned seda tunnet - sa oled istunud oma laua taga kogu päeva või diivanil, vaadates oma lemmiknäitust, kuid kuidagi tunnete end väsinuna, kuigi te ei tee palju füüsiliselt. Inaktiivsuse kütus - ära arva, milline on tegevusetus! Meie kehad olid mõeldud liikuma. Kui me ei liigu, aeglustub vereringe ja energia tootmine. [9]

Õnneks on asjade taas liikumiseks vaja vaid lühikest jalutuskäiku või venivat seanssi. Niisiis, võitlege sooviga jääda oma keha liikuma. Proovige enamikul nädalapäevadel mahutada vähemalt 30 minutit treeningut, et aidata oma energiat üleval hoida ja tervist edendada. Ja see ei tähenda, et vajaksite spordisaali liikmesust - igapäevases tegevuses on palju lõbusaid ja lihtsaid võimalusi. Loe5 Summer Fitness Fun Ideed mõnede suurepäraste ideede jaoks.

# 9 Tee aeg hobidele

Mida teeb hobid heaoluga? Me oleme nii rõõmsad, et sa küsisid! See on rahuldust ja üleskutset kaotada ennast, kui teete midagi, mida sa tõesti armastad ja näed, kuidas teie kired elavad, kuid hobid tulevad ka teiste hüvedega. Kas see on tund nädalas või pool tundi päevas, vähendab hobid stressiedendada voolu ja aidata kaasa sotsiaalsete ühenduste ja sidumise (õnnestumise põhikomponent) edendamisele, samuti rikastavad teie elu uudishimu ja inspiratsiooniga. [10]

Mida sa ootad? Korja oma tööriistad, pintsel, keraamika ratas või kudumisvardad ja unistage midagi imelist. Kui sul ei ole juba hobi, siis mõtle tagasi, mis tegi teie 12-aastase enese õnnelikumaks. Kui sa olid õnnelikumad lilled valides kui neid joonistada, alusta lilleaed! Ole avatud ja proovige uusi asju. Harrastuste tegemise aeg on suurepärane täiendus teie enesehooldamise rutiinile.

# 10 Proovige Adaptogeenseid maitsetaimi stressiks

Kui küsitakse, siis enamik inimesi ütleb, et nad usuvad juhtimist stressi on oluline, kuid kas nad teevad seda? [11] Ja kas nad teavad, kui oluline see tegelikult on?

Rohkem kui 75% kõigist arsti külastustest on ette nähtud stressiseotud tervisega seotud probleemid ja stressi on seotud kuue kõige tõsisema ohuga meie tervisele, kaasa arvatud südameprobleemid, maksakahjustused, õnnetused ja palju muud. [11], [12] Arvestades neid statistilisi andmeid, peaksime tegema rohkem, et minimeerida meie kokkupuudet stressi. Aga see on karm, eriti kui teie stressi pärineb allikatest, mis tunduvad teie kontrolli alt välja.

Me ei pruugi olla võimelised kontrollima kõike, mis meie elus on, kuid me saame mõjutada seda, kuidas me sellele reageerime ja sellest taastume, ning adaptogeensed maitsetaimed võivad selles mängida rolli. Adaptogeenid aitavad meid tasakaalus hoida ja kaitsta stressi, aidates leevendada keha ja vähendada selle mõju stressi. [13] Adaptogeensed maitsetaimed ei ole uus kontseptsioon, kuid meie üha stressirohkem tänapäeva elu on põhjustanud nende huvi taaselustumise ja väga headel põhjustel. Siin on mõned proovida:

Püha basiilik

Püha basiilik on adaptogeenne taim, mille juured on Ayurveda. Tuntud ka kui Tulsi, võib see populaarne ravimtaim olla üks võimsamaid adaptogeenseid maitsetaimi, mis leevendavad vaimset ja füüsilist mõju stressi, aidates moduleerida stressi hormoonid ja palju muud. [14]

Mucuna Pruriens

Mucana pruriens, mida tuntakse ka kui „sametise oad” või „dopamiini oad”, näitab see eksootiline kaunviljad üllatavalt tõhusalt stressi tasandil. See sisaldab L-DOPA-d, mis on dopamiini, neurotransmitteri ja hea hormooni eelkäija. [15]

Ashwagandha

Uuringud näitavad ashwagandha võitleb negatiivsete tagajärgedega stressi kehale. [16] See edendab rahulikkust ja lõõgastust ning tervislikku ja loomulikku vastust päevas stressi.

Eleuthero juur

Eleuthero juur, tuntud ka kui Siberi ženšenn, aitab võidelda selle tagajärgedega stressi meelt ja keha pingutades. See on Aasia ginsengi kaugem sugulane ja seda kasutatakse immuunsüsteemi tervise edendamiseks, kortisooli vähendamiseks ja tervisliku vererõhu toetamiseks normaalsetes vahemikes. [17]

# 11 Tee isehoolduseks harjumus

Enesehooldamise rutiini kaasamine on üks parimaid asju, mida saate oma vaimu ja keha tervise nimel teha. See, mida see rutiinne sisaldab, on teie enda otsustada ja sa ei pea seda korraga tegema. Tutvustage korraga ühte uut harjumust, kuni iseenda parem hoolitsus muutub teiseks.

Võite alustada energilise hommikurutiini vastuvõtmist, et alustada oma päeva värskena, uurides uusi ideid, mida oma magamamineku rituaali lisada, alustades5-minutiline meditatsioonipraktikavõi lihtsalt lubadus jääda hüdreeritud.

Mida iganes sa teed, alustage sellest, kus sa oled, ja tehke seda ainult oma tervise ja heaolu kohta. Lisage oma enesehooldustööle kihid, kui lähete ja ehitate enda eest hoolitsevat enesehoolduspraktikat.

Kuidas ennast paremini hoolitseda

Loodame, et need 11 enesehooldusstrateegiat aitavad teil leida uusi viise enda hoolitsemiseks. Enesehoolduspraktika võib aidata teil oma elule rohkem rõõmu tuua ja innustada teid rõõmu ja kaastunnet andma teistele. Õnn oma reisi ajal ja ootame seda allpool.

Millised on teie meelepärased viisid oma meele ja keha tervise eest hoolitsemiseks? Mis paneb sind enesetundega ennast ja oma tervisevajadusi silmas pidama? Jagage oma mõtteid kommentaarides.

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. These products are not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.

Märkused ja viited

 1. 23 hämmastavat kasu tervisele keha ja aju jaoks. Positiivne psühholoogia rühm.(Juurdepääs 18.06.2018) []
 2. Teadus tänulikkuse taga (ja kuidas see võib teie elu muuta). Hoidke iga päev. (Juurdepääs 18/18/2018) []
 3. Sõltuvuses: ameeriklased veedavad 11 tundi päevas televisioonis, telefonis, raadios ja mängus. Aeg. (Juurdepääs 18/18/2018) []
 4. 7 Tume šokolaadi eelised tervisele. Healthline. (Juurdepääs 18/18/2018) []
 5. Punane vein ja resveratrool: hea teie südamele? Mayo kliinik. (Juurdepääs 18/18/2018) []
 6. Miks me magama vajame? National Sleep Foundation. (Juurdepääs 18/18/2018) []
 7. Kuidas mõjutab unehäire keha? (Juurdepääs 01/05/2018) []
 8. Blue Lightil on Dark Side: Harvard Health Publishing.(Juurdepääs 11.06.2017) []
 9. Rev Up Your Energy. WebMD. (Juurdepääs 18/18/2018) []
 10. Kuus põhjust, miks saada hobi. Psühholoogia täna.(Juurdepääs 18.06.2018) []
 11. Stress Ameerikas: meie terviseohus. Ameerika psühholoogiline ühendus. (Juurdepääs 18/18/2018) [] []
 12. Stressi mõju teie kehale. WebMD. (Juurdepääs 18/18/2018) []
 13. Adaptogeensed maitsetaimed: looduse lahendus stressile. Kiropraktika allikate organisatsioon. (Juurdepääs 18/18/2018) []
 14. Tulsi - Ocimum pühakoda: ürdi kõikidel põhjustel. USA Rahvusraamatukogu. (Juurdepääs 06/19/2018) []
 15. Mucuna pruriens vähendab stressi ja parandab viljatute meeste sperma kvaliteeti. USA Rahvusraamatukogu. (Juurdepääs 18/18/2018) []
 16. Ashwagandha juure kõrge kontsentratsiooniga täisspektri ekstrakti ohutuse ja efektiivsuse perspektiivne, randomiseeritud topeltpimedas uuringus täiskasvanutel stressi ja ärevuse vähendamisel. USA Rahvusraamatukogu. (Juurdepääs 18/18/2018) []
 17. Ženšenn, Siberi. Ülevaade, kasutusalad, kõrvaltoimed, koostoimed, doseerimine. WebMD.(Juurdepääs 18.06.2018) []

Jäta vastus

Peamenüü

Eelistused

 • Valuuta
 • Keel
 • Kohaletoimetamise riik
Peamenüü

Rahvusvahelised saidid