Kõik tervise nimel: 49 Wackiest asju, mida me tervise heaks teinud oleme

Lugemisaeg: 12 minutit
Kõik tervise nimel: 49 Wackiest asju, mida me tervise heaks teinud oleme

Mida won’t mõned meist proovivad tervise nimel? See võib olla lihtsam vastata, kui me will proovige. Ja seda mõtet rõhutavad mõned hull (ja mõnikord hullumeelne) asjad, mida inimesed on viimase viie aastakümne jooksul püüdnud tervena ja sobituna püüda.

Miks viis aastakümmet? Sest see kuu tähistab Swanson Tervise 49. sünnipäev! Alates meie alandlikest alustest 1969. aastal a E-vitamiin Täiendada, kuna tänaseks on saadaval üle 22 000 tervise- ja tervisetoote, oleme näinud, et paljud spordisuundumuste trendid tulevad ja lähevad. Mõni neist meeldib Swanson®, on jäänud usaldusväärseks ja usaldusväärseks ning üks asi on endiselt proovitud ja tõsi - toitumine on alati hea tervise keskmes.

Sellepärast jätkame innovatsiooni puhtamad, lihtsamad, tõhusamad viisid kehade ja vaimude toitmiseks.

49 Wackiest Things Me oleme teinud tervise infograafias

Wacky Wellness Popular 1960ndatel

# 1 Vibreeriv rihm

Mis siis, kui sa võiksid lihtsalt vibreerivale vööle kinnitada ja reie, kõhtu ja derriere rasva lohistada? Vibreerivad treenijad on olnud asi juba 1900. aastatel, kuid nad tulid tagasi 50ndatel ja 60ndatel. [1] Kas arvate, et see on praeguseks minevik? Mõtle uuesti! Täna saate ikkagi midagi sarnast saada.

# 2 Roller Massage Tumbler

Kas soovite kena, lõõgastavat massaaži kodus? Roller massagers lootis anda meile täpselt seda. Tekkivate puidust varrastega, mis riputati pöörlevale trumlile, olid need massagersid üks meie varasemast, kuigi clunky, enesehooldusest. Seade lubas aidata lihaseid, eriti käsi, kõhtu ja selga lõõgastuda ja lihvida. Mõned kaasaegsed jalgade massaažirullid kasutavad tänapäeval sarnast lähenemist ja kontseptsioon näib olevat praktilisem väikestes kogustes koduseks kasutamiseks.

# 3 Metrecal

Valgu pulber

Metretaalsed valgupulbrid pakkusid 225 kalorit portsjoni kohta, mis võeti 4 korda päevas kui “kaalulanguse rahuldav toit”. Aga tee matemaatika - see on ainult 900 kalorit päevas! See ei ole täpselt tervislikum lähenemine kaalu juhtimisele. Metrecal valmistas ka vahvpe ja 9 plaatidest oli võrdne ühe metralkvalgu joogiga. [2]

# 4 Carnation Slender

Samasuguse märkuse kohaselt tutvustas Carnation 1964. aastal pulbrilise joogi segu, mida turustatakse kiire hommikusöögina. Aga varsti pärast selle esmakordset avaldamist mõistis Carnation, et inimesed kasutasid seda söögikorra asendajana kaalulanguse jaoks ja otsustasid seda turustada dieedile Slenderina.

# 5 Butterilk Diet

Kuidas sa tunneksid, et tarbiksite kogu aeg vaid petipiima? See ebameeldiv dieet hõlmas 6 päeva klaasi piimapulbrit iga päev ja mitte midagi muud, mis oleks iga päev umbes 911 kalorit. [3] See oli üks paljudest selle aja ebatervislikest toitumisest.

# 6 Jazzercise

Jazzercise on üks 60. aastate meeldejäävamaid tantsutreeninguid see on ikka veel tugev. Jazzercise asutas professionaalne tantsija Judi Sheppard Missett, kes pidas tantsukursusi Chicagos, kuid mõistis kiiresti, et õpilased käivad harjutuse eest, mitte tantsijaks. Ta alustas lõbusa treeninguklasside pakkumisega džässi soojendamisega, mida lõpuks nimetati „Jazzercise'iks” ja säilitas suundumuse 80ndatel aastatel.

# 7 Jooksva inimese toitumine

Midagi sellest ei olnud hea mõte, kuid mingil moel õnnestus sellest dieedist üksikasjalikult ilmunud brošüür saada oma aja parimaks müüjaks. "Dieet" keskendus liha söömisele süsivesikute asemel ja joobes palju gini, viina ja veini. Pole üllatav, et Harvardi rahvatervise kooli asutaja pidas seda äärmiselt ebatervislikuks. [4]

# 8 Slim-Mint Gum

Paljutõotav, et aidata teil süüa vähem ja kaaluda vähem, väitsid „ravitud” Slim-Mint kummi tegijad, et nad töötavad söögiisu vähendamise ja ülekuumenemise peatamise nimel. [5] Kummi sisaldas bensokaiin, tuimastav koostisosa.

# 9 Martinis ja vahukoorega toitumine

Vaatamata oma nimele ei sisaldanud see dieet ainult Martini ja vahukooret, vaid lihtsalt oli kohutav nimi hea meetme jaoks. Autor väitis õigesti, et sa võiksid süüa „praetud toite, eelroogasid, kastmeid, kastmeid, sidemeid, kaaviari ja jäätist.” Raamat sisaldas nimekirja paljudest kaloritest, mida kulus paljude toiduainete põletamiseks.

Wacky Fitness Fads 1970ndatel

# 10 Sleeping Beauty Diet

Sleeping Beauty Dieti eeldus võib esmapilgul tunduda piisavalt süütu - kui sa magad, siis tõenäoliselt (loodetavasti!) Ei söö samal ajal. Aga moehull võttis väga ohtliku käigu, kui inimesed hakkasid rahustite kasutamisel pikemaajaliselt magama. Arvatavasti isegi proovis Elvis ja lubas kunagi seda uuesti teha - arukas otsus.

# 11 Prääniku dieet

1975. aastal tutvustas dr Siegal Küpsise toitumine- kalorite piiratusega toitumine keskendus spetsiaalselt koostatud, söögikorra vahetamise küpsiste söömisele 6 korda päevas, lisaks veel mõnele täiendavale "nälja kontrollivale" toidule, mis sisaldavad valku. Alguses oli dieet kättesaadav ainult oma kehakaalu langetavatele patsientidele, kuid lõpuks hakkas ta turustama oma kaalulangetamise küpsiseid avalikkusele.

# 12 Dexatrim

Vastuseks kasvavale nõudlusele dieedi pillide järele, et saada kiireid kiireid, said Dexatrim dieedi tabletid turule 1970ndatel. Esimene iteratsioon sisaldas mitte-südame-tervet fenüülpropanoolamiini (PPA), mis oli lõpuks on keelatud käsimüügiruumist USA toidu- ja ravimiamet (FDA). [6]

# 13 Air Shorts või Air Jeans

Kui need looduslikud lühikesed püksid on pumbatud, survet avaldavad teie talje, puusad ja reied, oletatavasti masseerides ja rahustades lihaseid. Tootja julgustas inimesi neid igapäevaste tööde või treeningu ajal kandma.

# 14 Saunapesu

70-ndate saunade ülikond väitis, et keha kuumus sulab naela. Saunakostüümid muutusid viimastel aastatel taas populaarseks ja samal ajal can sind higi, higi ei ole võrdne rasvaga. Sa oled oma keha põhiliselt veetustav. [7]

# 15 Twist 'N Tone

See treeningseade lubas meile viisi, kuidas ilma kallite jõusaalivarustust kuju saada. Te seisaksite põhimõtteliselt pöörleval plaadil ja kasutate kehakaalu, et hoida ennast tasakaalustatuna, edasi-tagasi keerates. See oli tegelikult mingi lõbus kasutada!

# 16 Greipide dieet

Algselt 30-ndatel aastatel alanud greipide toitumine sai taas populaarseks nii 70ndatel kui ka 80ndatel aastatel. Dieet koosneb, sa arvasid, süües palju greibi. See ei ole ainus asi, mida sa võiksid süüa, kuid toit oli äärmiselt madal süsivesinike ja madala kalorsusega, iga söögikorra ajal oli greip. Mõned toitumise piiravamad versioonid hoidsid kaloreid alla 1000 päevas. Ebatervislik!

Kahetsusväärne 1980-ndate aastate trendid

# 17 Jane Fonda õpetab meile "ei valu, pole kasu"

Aeroobika hullus jõudis 80ndatel uutesse kõrgustesse Jane Fonda, kes juhtis pakki. Jane'il oli meie kõikides rahvas asuvates elutubades kõik leotardid ja meeleheitlikud treeningud. Tema populaarne mantra „valu, ei saada kasu” kleepub täna.

# 18 Kapsasupp

Kuidas sa arvad, et ei söö midagi, vaid kapsasupp 10 päeva jooksul? See äärmiselt madala kalorsusega toit ei olnud 1980. aastatel eksklusiivne, kuid see oli siiski populaarne. Dieetid võisid kaali supp-dieetiga kaalu kaotada, kuid oleksid pärast normaalse söömise jätkamist kiiresti saanud.

# 19 Oprah läheb Optifast Liquid Dieetile

1988. aastal langes Oprah ilmselt 67 naela veidi üle 4 kuu Optifastiga, suurendades selle populaarsust. See kõrge valgusisaldusega, kalorikontrollitud vedel dieet oli (ja on siiski alles) kättesaadav ainult arsti või registreeritud toitumisspetsialisti järelevalve all selle äärmiselt piirava iseloomu tõttu.

# 20 Scarsdale'i toitumine

Võib-olla esimene madala süsinikusisaldusega, kõrge valgusisaldusega dieet, mis on populaarne Scarsdale'i dieet oli välja kujunenud 70ndate lõpus, kuid saavutas 80ndate aastate fad staatuse. Erinevalt paljudest proteiinikesksetest dieetidest lubas see vaid 1000 või vähem kalorit päevas!

# 21 Lean Cuisine

Külmutatud õhtusöögid on terved? Lean Cuisine loodi tervislikuma, külmutatud söögi alternatiivina Stoufferi söögile, kuna mikrolaine populaarsus kasvas 80ndate alguses. Aastaks 1983 olid söögikohad nii populaarsed, et ettevõttel oli probleeme nõudluse järgimisega.

# 22 Beverly Hills'i toitumine

Beverly Hills Diet tuli 1981. aastal, keskendudes peamiselt puuviljade söömisele ja mõnedele väga spetsiifilistele toiduainete kombinatsioonidele. Juhised selle kohta, kuidas ja millal süüa kõik olid sama ranged. Näiteks tuleb puuvilju alati süüa üksi tundide vahel iga puuvilja liigi ja kahe tunni vahel toidukordade vahel.

# 23 Terasest kuklid

Algne Buns of Steel treening käivitati 1987. aastal, andes meile uue perspektiivi meie derriere toonimiseks. VHSi klassi juhatas endise maailmatasemel postiväljavõtja, mille eesmärk oli viia meid kõik tee kindlama, kindlamasse taga.

Fitness Fads Popular 1990ndatel

# 24 Dr Atkins'i uus dieedi revolutsioon

New Yorki kardioloog dr Atkins oma allkirjaga, kõrge valgusisaldusega, madala süsinikusisaldusega dieetiga võttis tormiga kaalulangusetööstuse. See populaarne madala süsivesikute toitumine on tõenäoliselt sajandi kõige tuntum dieedirida.

# 25 Hula Hooping on Reborn

Hula kõvad ei olnud 90-ndatel kindlasti uued, kuid hula hoopi sündmus käivitati, kui Colorado baasil põhinev bänd hakkas kontsertidel hula hoopsid oma publikule haarama. Hoopi tantsimine sai peagi populaarseks kontserdi külastajatele ja lõbus viis treeninguks. [8]

# 26 Thighmaster

Thighmaster sai majapidamise nimi a 1991 infomercial Suzanne Somersiga. Pärast kommertsõhu saatmist müüs ettevõte 6 miljonit seadet veidi üle aasta. [9]

# 27 Lendav ja libisev harjutus

Madala mõjuga kardio sai populaarsust ka 90ndatel aastatel - alates Powerslide'ist, slaidiplaadi ja sülearvutite kombinatsioonist, mis andis meile koduse treeningu. Tony Little's Gazelle, kodus elliptiline seade. Olime missioonil, et libistada meie heaolu.

# 28 Richard Simmons

Kes võiks unustada värvilisi riideid ja Richard Simmonsi entusiastlikku isiksust? Tema Sweatin'il Oldies-seeriale kulus 80ndate lõpust kuni 90-ndate aastate alguseni.

# 29 Billy Blanks

90-ndate lõpus hakkasid paljud meist oma teed lööma ja mulgustama, et nad sobiksid kõrvuti kaetud Billy Blanks kõrvale. Sa lihtsalt ei saa mainida 90ndate sobivust ilma mainitud Tae Bo treeningute seeriat mainimata.

# 30 AB ROLLER®

AB ROLLER® leiutas 1994. aastal, andes meile alternatiivi kriimustustele. Seadmest sai üks populaarsemaid treeningtooteid ajaloos, andes kogu maailmas miljardit dollarit. [10] Samasugust seadet võib siiski saada Ab Trainer Club Pro samalt ettevõttelt, mis seda alustas.

# 31 Teeter inversiooni tabel

Tervislikuks ümberpööramiseks? Aastal 1997 Teeter inversiooni tabel tegi oma esimese ilmumise Home Shopping Networki, tuues inversiooniteraapiat kodudesse üle kogu riigi. [11] Seadmeid turustatakse peamiselt selja tervisliku seisundi parandamiseks, sealhulgas lihaste pinge all. Uuendatud versioonid on ikka veel saadaval.

2000-ndate aastate heaolu

# 32 South Beach Diet

This fad diet of the early 2000s focused on eating high-fibre, low-glycemic süsivesikud, lean protein and unsaturated fats. The South Beachi toitumine was created by a cardiologist as a “foolproof plan for fast and healthy weight loss.” It has several phases with varying restrictions. Phase 1 prohibits almost all süsivesikud, but later phases are more inclusive and aimed at establishing long-term habits. [12]

# 33 Master Cleanser

Master Cleanser, mida mõnikord nimetatakse Master Cleanse'iks, on kiire mahl, mille jooksul te ei tarbi midagi muud kui limonaadijook, mis on valmistatud kas sooja või külma sidrunimahla, vee, Cayenne'i pipra ja B-klassi vahtrasiirupiga. „Soolavett“. See äärmuslik puhastuslahus on olnud alates 70ndatest aastatest, kuid 2006. aastal sai ta meedia tähelepanu, kui öeldi, et Beyoncé kasutas filmi rolli ettevalmistamiseks Master Cleanserit.

# 34 Electric Ab stimulaatorid

Elektrilised lihaste stimuleerimisseadmed (EMS) on juba aastakümneid tööd teinud, mõned USA varaseimatest versioonidest olid USA-s isegi keelatud. 2000ndatel käivitati Slendertone'i esimene Flex-vöö USA-s pärast 1999. aastal Euroopas käivitamist. väidavad, et toonid oma lihaseid, muutes need elektrit kasutades lepinguks.

# 35 Plankimise trend

Mäletad plankimist? Kuni umbes 2009. aastani oli plankide kujutis Pilatese sünonüümiks, kuid siis plahvatas internet fotodega inimestest "plankimisega" mõnes väga ebatavalises ja mõnikord ohtlikus kohas. Sellest sai popkultuuri nähtus, mis omandas kuulsuse tunnustuse, enne kui see lõpuks kadus. Õnneks on reaalne plaat, mis on põrandale ohutult tehtud, kuid kusagil ohtlik, endiselt ringi ja see on suurepärane treening.

# 36 Fitness Bootcamps

2000-ndatel aastatel suurendasime meie treeningute intensiivsust, sest boot camp-style fitness sai kalorite taskulampi. Bootcamps hüppas spordisaalides üle kogu riigi - sihitud alglaadimislaagritest konkreetsete lihaste rühmade kuni üldise sobivuse poole.

# 37 CrossFit

See on ka siis, kui CrossFit käivitati, andes meile ühe kõige mitmekesisema ja intensiivsema spordimeetodi, mis ühendab aeroobika ja callisthenics ning ühendab treeningvarustuse paljudest treeningvaldkondadest.

# 38 Zumba®

Zumba ametlikult algas 90-ndatel aastatel, kuid enamik meist ei õppinud seda 2000-ndateni, kui Zumba klassid muutusid laialdaselt kättesaadavaks. Zumba on loonud Columbia tantsija ja sellel on metsikult väljakutseid tantsuetendused, mis annavad teile tapja treeningu.

# 39 Terved terad

Kes teadis, et täisterad muutuvad trendikaks? See juhtus 2000-ndate aastate lõpus, kui 2008. aastal toodi turule rohkem kui 2800 uut täisteratooteid, sest toitumine oli vähem töödeldud toitudele. [13] See on trend, mida tasub hoida, ja seda, mida näeme tänapäeval isegi täienduste hulgas.

# 40 Christian Bale'i toit (tuunikala Apple'i toit)

Et valmistuda oma 2004. aasta rollile mehaanikus, väidetakse, et Christian Bale on toitnud ainult ühe tuna tuunikala ja / või ühe õuna päevas nelja kuu jooksul, olles samal ajal arsti järelevalve all. Mitte kaua pärast sõna levikut hakkasid inimesed ise ohtlikku dieeti proovima. Õunad ja tuunikala on mõlemad tervislikud toidud, aga mitte siis, kui see on ainus asi, mida sa sööd! Sellised äärmiselt piiravad dieedid ei ole hea mõte.

# 41 P90X

P90X käivitati 2003. aastal ja lubas meid kõigest 90 päeva jooksul meie elu parima kujuga. Selle äärmusliku, suure intensiivsusega treeningu reklaamid tundusid nende päevade kaupa igale kanalile.

Wacky Wellness 2010s

# 42 Ananassi dieet

2010-ndad toovad meile toores toit ja väga piiravad mono-dieedid (ühe koostisosaga dieedid) nagu Pineapple Diet, mis lubas lühikese aja jooksul äärmiselt kaalulangust. Need toitumised ei ole kindlasti parim idee. Me vajame terve toitumise säilitamiseks erinevaid toiteelemente ja kõik sellistest toitumistest kaotatud kaalud naasevad tõenäoliselt kiiresti.

# 43 Shake Weight

Hantel, mida on muudetud värisema, raputades Loksutage kaalu lendas 2010. aastal riiulitest maha, teatades 2 miljonit müüdud ühikut. [14] Kuid mitte kõik eksperdid olid veendunud, et treening oli sama hea kui tavalised treeningud, mis on suunatud samadele lihaste rühmadele kui Shake Weight. [15]

# 44 Sõjaline toitumine

See toit ei ole tegelikult nimega ja kuulujuttudega sõjaväelaste suhtes midagi pistmist, kuid see ei takistanud 2010. aasta alguses moehullumist. Toitumine võib oletatavasti põhjustada ebatervislikku 10 naela langust nädalas koos range igapäevase söömiskavaga, mis sisaldas mõningaid väga piiravaid ja toitainete piiravaid päevi.

# 45 toonimine kingad ja riided

Mis siis, kui teie riided võiksid teid aidata? See kõlas liiga hea, et olla tõsi, kuid Rocker bottom kingad ja toonivad rõivad, nagu Reebok, Sketchers ja MBT, väitsid, et aitavad meil lihaseid ehitada ja rohkem rasva põletada. Kahjuks ei toonud uuringud neid väiteid tagasi, näidates statistilisi erinevusi lihaste pingutamisel või kalorite põletamisel, kui nad olid kulunud. [16]

# 46 Talje treenijad

Vöökoolitajad nägid 2015. aastal populaarsust, pärast seda, kui Kim ja Khloe Kardashian postitasid fotod endist, kes kannatasid vöökohakoolitajaid Instagramis. Kim sisaldas pealkirja, milles öeldi, et ta oli "kinnistunud talje treeninguga." [17] Pärast seda müüsid vööderid välja. Kuid eksperdid ütlevad, et nad pakuvad ainult ajutist salenemist ja võivad kahjustada elundeid ja närve. [18] Yikes!

# 47 Prancercise®

See võib praeguse kümnendi jaoks lihtsalt närvilise loendi tippu. Joanna Rohrback'i Prantsusmaa sai 2012. aastal YouTube'i tunne. See kõndiv jalgrattaga kombo, mis kulgeb kõndides, oli täiesti viiruslik. Asutaja ütleb, et tema meetodiks on ka eneseväljendus, vägivallatus ja kaitse. [19] Kui te olete kunagi näinud kedagi, kes pargi kaudu entusiastlikult ründab, oleksite võinud tunnistajaks Francercise® tegevusele.

# 48 Antenni jooga

Miks oma jooga kohapeal, kui sa suudad seda teha õhus? Õhk-jooga või anti-gravitatsiooni jooga ühendab traditsioonilise jooga positsioonid Pilatesega ja tantsuga, kasutades spetsiaalset tüüpi siidist võrkkiik. Maitsestatud õhust jooga entusiastid näevad seda karmilt. Ülejäänud meist? Mitte nii kindel!

# 49 Merineitsi ujumisklassid

Kõik meie muinasjutulised unenäod toimusid merineitsi-teemaga ujuda klassid. Nii täiskasvanud kui ka lapsed hakkasid värskeid ujumise sabaid ja nautima veetavaid veetreeninguid. Ja miks mitte? Tundub nii lõbus!

# 50 Tsükkel Karaoke (üks kasvab!)

Mis on parem kui spin klass? Loomulikult on laulmine, tantsimine ja ketrus sama! Vähemalt see on mõte, mis juhib tsükli karaoke klasside praegust suundumust. Võib-olla on sul nii lõbus ja tantsimine, et te unustate, et te töötate!

Tervise tulevik

Parimate kavatsustega on inimesed viimase viie aastakümne jooksul otsinud igasuguseid looduslikke viise. Kes teab, mis tulevikus tulevikus on? Aga mis iganes see võib olla Swanson plaanib olla paljude aastate jooksul meie teaduse toetatud innovaatiliste tervise- ja heaolutoodete ning ekspertide näpunäidete ja tervisereisi partner.

Ja rääkides heaolu uuendustest vaadake meie ravimtaimede rida kliiniliselt uuritud koostisosad, mis pärinevad loodusest energia, südame, aju ja liigeste tervise toetamiseks.

Pure Science Herbals seisundi spetsiifilised maitsetaimed

Meenuta meiega! Jagage mõningaid naljakas fitness fads'e, mida olete aastate jooksul meelde jätnud allpool toodud kommentaarides.

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. These products are not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.

Märkused ja viited

 1. Vibraator. Kansas Historical Society.(Juurdepääs 26.06.2018) []
 2. 8 möödunud toitumine, mida me õnneks ei pea kunagi jälle sööma. MeTV. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 3. Piim, petipiim, vedelik, terved. USDA. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 4. Jooksva inimese toitumine. Forbes. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 5. Siin on see, mida dieedid nägid nagu 1960ndatel. MeTV. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 6. Fenüülpropanoolamiini (PPA) teabeleht. US Food & Drug Administration. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 7. Kõige ohtlikumad tervisekeskkonnad nägime 2016. aastal. MSN Lifestyle. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 8. Hula Hoopi taaselustamisel tuleb A Fad täisringi. Washington Post. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 9. OC leiutaja surus ThighMasteri Ameerika kultuuri. Orange'i maakonna register. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 10. Ajalugu. Abs Company. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 11. Teeter ajalugu. Teeter. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 12. South Beachi toitumine. Mayo kliinik. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 13. Toidu aastakümme: suundumused aastatel 2000–2010. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 14. Shake Weight Hits 40 miljonit dollarit müügist. CNBC. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 15. Shake Weight Review. Tarbija aruanded. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 16. Kas toonimine kingad tõesti annavad sulle parema keha? Ameerika harjutuste nõukogu. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 17. Mis on taljeõpe. Tervis. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 18. Taljeõpetajad kägistavad elundeid, hoiatavad arstid. USA täna. (Juurdepääs 06/26/2018) []
 19. Ransercise® Fitness-revolutsioon. (Juurdepääs 06/26/2018) []

Jäta vastus

Peamenüü

Eelistused

 • Valuuta
 • Keel
 • Kohaletoimetamise riik
Peamenüü

Rahvusvahelised saidid