7 liigesehoolduse toidulisandit ja kuidas need töötavad

Lugemisaeg: 11 minutit
7 liigesehoolduse toidulisandit ja kuidas need töötavad

Miljonid ameeriklased teatavad igal aastal ühistest muredest. Aastatel 2010–2012 esines ühiseid probleeme 52,5 miljonil täiskasvanul ja nende arv peaks eeldatavasti kasvama.[1] Kuna liigeste tervise pärast muretseb nii palju inimesi, pole üllatav, et liigesehoolduse toidulisandeid on üha enam saadaval.

Nourishing your joints may be one of the most important things you can do to stay flexible and mobile as you age and support healthy joints and active lifestyles. But with so many joint health supplements out there, how do you know which to choose? Let’s läbivaatamine some of the most common joint-supporting nutrients and how they work.

# 1 glükoosamiin liigeste tervise jaoks

Glükoosamiin on ühend, mis aitab kõhre tervena hoida. See on üks peamisi kõhredes leiduvaid ehitusplokke ning mängib rolli kõõluste, sidemete ja liigeseid ümbritseva paksu sünoviaalvedeliku ehitamisel.[2] Kuna kõhre on üks peamisi struktuure, mis tagab teie luude polsterduse kogu keha liigestes, on mõistlik, et kõhre tervise toetamine on teie liigese tervise jaoks oluline.[3]

Glükoosamiini toidulisandeid on saadaval mitmel kujul, sealhulgas glükoosamiinsulfaat, glükoosamiinvesinikkloriid ja N-atsetüülglükoosamiin. Enamik kliinilisi uuringuid on keskendunud glükoosamiini sulfaatvormile, mis on tavaliselt valmistatud karpidest. Karpidega inimestele allergiad, glükoosamiinvesinikkloriid võib olla parem valik, kuid enne glükoosamiini toidulisandi võtmist lugege kindlasti toote etiketti, et kontrollida koostisosi ja hoiatusi, kui teil on koorikloomi allergiad.

Glükoosamiini täiendatakse sageli annusega 1500 mg üks kord päevas või 500 mg kolm korda päevas või 750 mg kaks korda päevas, kui seda kombineeritakse 500 mg kurkumijuurega kaks korda päevas, kuid järgige alati toote sildil olevaid juhiseid.[2]

Kuidas aitab glükoosamiin liigeseid?

Vananedes võivad kõhred nõrgeneda ja laguneda, mis võib mõjutada liigeste toimimist ja enesetunnet.[3]Kliinilised tõendid on näidanud, et teatud glükoosamiinilisandid võivad aidata vananemise mõju aeglustada meie liigeste kõhredele ja toetada liigese liikuvust ja paindlikkust.[2]

Mayo kliiniku andmetel on piisavalt tõendeid, et julgustada liigese tervise pärast muret tundvaid inimesi kaaluma glükoosamiini toidulisandi proovimist.[4]

Lugege glükoosamiini eeliseid põhjalikult Glükoosamiini ülevaade: parimad liigid (ja vormid) liigesetervise ja muu jaoks.

Glükoosamiini toidulisandid, mida proovida

Swanson Premium glükoosamiinsulfaat 2KC1
Hoolitse oma liigeste eest iga päev Swanson Premium glükoosamiinsulfaat. Karpidest saadud ühend, glükoosamiinsulfaat, annab põhikomponendid lööki neelavale kõhrele, mis pehmendab liigeseid mugavaks liikumiseks.

Swanson Ultra Vegetarian glükoosamiin ja MSM, koorikloomadeta
Meie taimetoitlaste, karpideta glükoosamiin sisaldab glükoosamiinvesinikkloriidi, mis on uusim maisist saadud koostis. See on ainus täiendav glükoosamiin, mis pärineb karpideta karpidest, mis on oluline kaalutlus kõigile, kellel on mereande allergiad.

# 2 kondroitiini lisandid liigestele

Nagu glükoosamiin, on ka kondroitiin kõhre peamine ehitusplokk, mis esineb looduslikult kogu keha sidekudedes.[5] See on kõhre moodustumise kriitiline komponent ja kuna tervislik kõhre on liigese tervise jaoks ülioluline, võib kõhrede toitmine meie liigestes aidata vananevatele liigestele teatavat mugavust.

Glükoosamiini ja kondroitiini võetakse sageli koos a kombineeritud toidulisand liigeste tervise jaoksja need kaks ainet mängivad ühises hoolduses sarnast, üliolulist rolli. Mõne eksperdi sõnul ei pruugi kondroitiin kehas imenduda nii tõhusalt kui glükoosamiin, kuna kondroitiini molekulid on suuremad kui glükoosamiin.[6] Kui glükoosamiin imendub kehas 90–98%, imendub kondroitiin vaid kuni 13%, mis tähendab, et vähem võib see kõhrerakkudesse jõuda.[5]

Vaatamata sellele on kondroitiin endiselt üks populaarsemaid liigeseid toetavaid toidulisandeid ja Täiendava Integratiivse Tervise Riiklik Keskus teatas, et 6,5 miljonit inimest võttis üksi 2012. aastal glükoosamiini ja / või kondroitiini (sageli koos).[7]

Kombineerituna glükoosamiiniga täiendatakse kondroitiini sageli annusega 400 mg, 2–3 korda päevas.[2]Mõnedes uuringutes üksi võttes on mõnes uuringus kasutatud 1200–1800 mg kondroitiini üks kord päevas või jagatud see päevane kogus 2–3 annuseks, kuid kuna ideaalne annus pole teada, järgige alati toote sildil olevaid juhiseid.[5]

Kuidas kondroitiin toetab liigeseid?

Nagu glükoosamiin, on ka kondroitiin kõhre ehitusplokk. Chondroitin on vett armastav molekul ja seetõttu aitab see vedelikku liigesesse tõmmata, toetades kõhre pehmendusomadusi. Kliinilises uuringus, kus manustati 800 mg kondroitiinsulfaati päevas, leiti kõhre kaotuse olulist vähenemist koos toidulisandiga.[8]

Kondroitiini toidulisandid, mida proovida

Uus-Meremaa Swanson Green Lipped Mussell
Andke oma liigestele toitumisvahendid, et hoida neid sujuvalt Swanson Uus-Meremaa roheline huultega Mussell. Kõhre koostisosa, mis pehmendab iga liigest, on kondroitiinsulfaat üks maailma populaarseimaid lisatoitaineid liigese tervise säilitamiseks.

Swansoni glükoosamiin ja kondroitiin
Aidake hoida oma liigeseid töökorras Swanson Glükoosamiin ja kondroitiin. Need ainulaadsed toiteühendid tarnivad toorainet, mis aitab säilitada kõhre, mis pehmendab meie liigeseid mugavaks liikumiseks.

Swanson Ultra Albion kelaaditud magneesium ja kaltsium
Albion kelaaditud magneesium ja Kaltsium pöörab traditsioonilise suhte ümber, pakkudes igale mineraalile piisavat täiendavat taset koos D-vitamiin-3 ja K-2 optimaalse imendumise tagamiseks.

# 3 metüülsulfonüülmetaan (MSM) liigeste tervise jaoks

MSM on väävliühend, mida leidub meie kehas looduslikult. Looduses on MSM vähestes kogustes köögiviljades, puuviljades ja terades.[9] Väävel on sidekudede parandamisel ülioluline - selles valdkonnas on sellest kasu liigeste tervisele.[10] See osaleb ka teatud toitude metabolismis ja aitab teie kehal toitaineid imada. MSM toetab kollageeni ja keratiini ning võib mängida rolli stressi tekitajate immuunvastuse toetamisel, lisaks võib see toetada lihaseid treeningu ajal ja aidata võidelda oksüdatiivse toimega stressi põhjustatud treeningust.[11],[12]

Ehkki inimesed võtavad MSM-i toidulisandeid erinevatel põhjustel, alates juuste tervise edendamisest kuni treenimise taastamiseni, kasutatakse seda enamasti liigeste tervise toetamiseks, paindlikkuse edendamiseks ja kollageeni säilitamiseks.[13] Liigeste MSM-iga on läbi viidud arvukalt kliinilisi uuringuid, mis annavad paljutõotavaid tulemusi.[12],[13] MSM on siiski toidulisand ega ravi kroonilisi liigeseprobleeme, mis on seotud liigeseid mõjutavate haigustega.

MSM-i täiendatakse tavaliselt annustes 500–6000 mg päevas, suure ohutusalase rekordiga. Parimate tulemuste saamiseks järgige toote sildil olevaid juhiseid.

Kuidas MSM töötab?

MSM toidulisandid on hästi imenduv orgaanilise väävli vorm, mis võib toetada liigeseid, aidates teie kehal moodustada tervislikku sidekudet ning soodustades liigeste, kõõluste ja sidemete mugavust ja elujõudu. MSM on ka antioksüdant ja võib aidata liigestel tervist hoida, aidates immuunreaktsioonil stressoritele.

MSM toidulisandid, mida proovida

Swanson Ultra MSM
Toeta tervet kõhre, kõõluseid, sidemeid ja nahka kergesti Swanson TruFlex® MSM. See ainulaadne valem on olulise mineraalväävli orgaaniline vorm ja on bioloogiliselt aktiivne hõlpsaks omastamiseks.

Swanson Premium MSM pulber
Hoolige oma elutähtsate liigesekudede eest koos Swanson MSM. Essentsiaalse mineraalväävli bioloogiliselt aktiivne vorm MSM pakub põhitoidet kudedele, mis hoiavad teie liigesed sujuvalt töös. See sobib suurepäraselt ka tervete juuste, naha ja küünte hooldamiseks.

# 4 Kollageen ühise toe jaoks

Kollageen on valk ning kõhre, luu ja muude kudede loomulik osa.[14] Seda leidub nahas, lihastes ja kõõlustes ning see on loomariigi kõige rikkalikum valk.[15]

Kollageeni ja kollageenilisandite tüüpe on palju erinevaid, kuid II tüüpi kollageen on kõhres peamine kollageeni tüüp, mis annab tugevuse ja võime meie liigestes kõhrele kokku suruda, et nad suudaksid šokke vastu võtta.[15]

Täiendav kollageen saadakse veise-, kana- või kalaallikatest ning paljudes on ka võtmeaminohappeid nagu glütsiin, proliin ja lüsiin. II tüüpi kollageeni peetakse võimalikuks ohutuks annustes kuni 2,5 mg päevas kuni 24 nädala jooksul, kuid iga inimese jaoks sobiv annus sõltub vanusest, tervisest ja muudest tingimustest.[14] Järgige kindlasti toodete etikettidel olevaid juhiseid ja pöörduge arsti poole, et veenduda, kas kollageenilisandid sobivad teile.

Kuidas aitab kollageen liigeseid?

Arvatakse, et kollageenilisandid toimivad, käivitades kehas aineid, mis aitavad liigeseid lohutada, ehkki uuringud pole täpselt tõestanud, kuidas see protsess toimida võib.[14] Kollageen sisaldab ka kondroitiini ja glükoosamiini, mis mõlemad võivad liigeste tervisele kasuks tulla.[14] See võib toetada liigeste kõhre vedelikke, funktsioneerimist ja terviklikkust, edendades nii liigeste tervist.

Indenseeritud II tüüpi kollageen töötab spetsiaalselt immuunsussüsteemiga, et aidata toetada teie liigese tervist. Kliinilised uuringud on toetanud selle koostisosa kasutamist annuses 40 mg päevas, et toetada liigese tervist, talitlust ja mugavust.[16]

Kollageeni toidulisandid, mida proovida

Swansoni glükoosamiin ja kollageen, tüüp II
Hoidke oma liigesed II tüübi glükoosamiini ja kollageeni patenteeritud toitumisega mugavalt töötavana.

5. Kurkum tervislike liigeste jaoks

Kurkum on vürts, mis on valmistatud kurkumitaime kuivatatud ja jahvatatud juurest, ingveriga samasse perekonda kuuluv taim. Seda on tuhandete aastate jooksul kasutatud taimse toonikuna ja paljudele kurkumi eelistele omistatakse selles sisalduv fotokeemia, mida nimetatakse kurkumiiniks.

Kurkumiin on äärmiselt tugev antioksüdantne karotenoidpigment, mida on võimalik kasutada paljudes tervisevaldkondades, sealhulgas mälu, seedimine, vereringe ja liigeste tervis.[17],[18] Liigeste tervise toitainena võib kurkum omada lohutavaid omadusi ja toetada tervislikku liigese talitlust.

Inimesed, kes võtavad kurkumit või kurkumiini sisaldavaid toidulisandeid liigese tervise jaoks, on 6 nädala kuni 3 kuu jooksul võtnud 500 mg, 2 kuni 4 korda päevas.[18] Lugege toote etiketti ja pidage nõu arstiga, kui te pole kindel, milline on teie jaoks parim kurkumiannus.

Kuidas kurkum toetab liigese tervist?

Kurkumil võivad olla liigeseid lohutavad omadused ja see toetab antioksüdanti.[18] Kuna kurkum on vees lahustuva asemel rasvlahustuv, on kõige parem tarbida kurkum koos toiduga, mis sisaldab vähe rasva või õli, või otsida väga biosaadavaid kurkumi toidulisandeid. Võite proovida kurkumilisandid koos musta pipraga, mis võib aidata imendumisel, või Swansoni ultra kurkumi fütosoom, mis on potentsiaalne kurkum, mida on uuritud selle ühisest kasust tervisele.[18],[19]

Kurkum toidulisandeid proovida

Swansoni ultra kurkumi fütosoom
Kurkumifytosoom koos Meriva-ga esindab kurkumiteaduse tippu. Meriva tarnib patenteeritud molekulaarses kompleksis fosfolipiididega ümbritsetud aktiivseid taimseid komponente. Esialgsed uuringud näitavad, et Meriva imendub kuni kümme korda paremini kui tavaline keeruka kurkum.

Swanson ülikõrge neeldumisega TheracurminTM
TheracurminTM on kurkumipreparaat, mis sisaldab peeneks jahvatatud kurkumit glütseriini ja ghatti kolloidses suspensioonis, mis on ghatti puu mahlast saadud kompleksne polüsahhariid. See valem suurendab dramaatiliselt biosaadavust, et tõsta kurkumiini taset veres. Inimkatsed näitavad, et TheracurminTM on üle 27 korra biosaadavam kui tavaline kurkumiin.

# 6 D-vitamiin liigeste tervise jaoks

Sa võib-olla tead D-vitamiin nagu päikesepaiste vitamiin kuna meie keha teeb seda siis, kui meie nahk on päikese käes. See oluline toitaine on tuntud selle poolest, et aitab toetada paljusid tervisevaldkondi, sealhulgas terveid luid ja hambaid, südame-veresoonkonna tervist, lihaste tuge ja palju muud.[20] Aga teeb küll D-vitamiin toetada liigeste tervist?

Vastus sellele pole nii lihtne. Uuringutes on korduvalt leitud, et D-vitamiin ühiste muredega inimestel, mis tähendab, et nende vahel võib olla seos D-vitamiin ja liigeste tervis.[20] Ja mõned teadlased usuvad, et see on madal D-vitamiin tasemed võivad ühiseid küsimusi keeruliseks muuta.[20] Kuigi D-vitamiin puudust võib seostada ühiste probleemidega, puuduvad veenvad tõendid selle kohta D-vitamiin täiendamine pakub konkreetset ühist kasu tervisele neile, kellel on piisav D-vitamiin tasandil.

Kuid kui arvestada tõsiasjaga, et enamikul ameeriklastest on puudus D-vitamiinja ühendada need teadmised teadlikkusega suurest hulgast USA-s inimestest, kellel on ühine terviseprobleem - potentsiaalne seos nende vahel D-vitamiin ja liigese tervist ei tohiks eirata.[1],[21],[22] Me peaksime kõik andma endast parima, et tagada meie päevane soovitatav tarbitav kogus D-vitamiin, kuna selleks on rohkesti põhjuseid, mis on väljaspool ühist tervist.

Toidu- ja toitumisameti (FNB) soovituste kohaselt peaksid 19–70-aastased terved täiskasvanud saama 600 RÜ D-vitamiin iga päev ja üle 71-aastased täiskasvanud peaksid saama 800 RÜ iga päev.[23] Kuigi me saame D-vitamiin toiduallikatest võib see mõnikord olla keeruline, kuid päevase tarbimistaseme saab hõlpsalt saavutada D-vitamiin toidulisandeid.

Kuidas D-vitamiin toetab liigese tervist?

Võimalikud eelised D-vitamiin liigeste tervis võib olla seotud elutähtsa rolliga D-vitamiin mängib sisse kaltsiumi ja säilitades tervisliku ja tasakaalustatud toitumise. - imendumine, sealhulgas selle roll Rumeenia vabastamisel kaltsiumi soolestikust ja aktiivne transport säilitades tervisliku ja tasakaalustatud toitumise..[24]

Fosfor töötab koos kaltsiumi luude ehitamiseks. Madal tase säilitades tervisliku ja tasakaalustatud toitumise. koos madala tasemega kaltsiumi ja D-vitamiin pikka aega võib põhjustada luude nõrkust või pehmust, mis võib kaasa aidata lihaste ja liigeste probleemidele.[25]

Lisateavet programmi eeliste kohta D-vitamiin ja toitu sisaldavad toidud D-vitamiin, loe D + vitamiini tähtsus, kuidas seda oma dieeti saada.

D-vitamiini toidulisandid, mida proovida

Swanson Premium vitamiin D-3
Toetab luude tervislikku seisundit, immuunsuse ja südame-veresoonkonna heaolu ning edendab kaltsiumi imendumine kehas. See toidulisand annab tugeva annuse 5000 RÜ ühe portsjoni kohta.

Kaltsiumtsitraat ja D-vitamiin
Tõhus ja ökonoomne valik teie täiendamiseks kaltsiumi ja D-vitamiin tarbimine luude toitmiseks ja paremaks imendumiseks. Sellel toidulisandil on 350 mg kaltsiumi igas tabletis pluss 10 mikrogrammi D-vitamiin.

# 7 Kaltsium ja liigeste tervis

Kaltsium on inimese kehas kõige rikkalikum mineraal ja seda hoitakse peamiselt luudes ja hammastes, et aidata neil püsida tugevana.[26] Samuti aitab see lihastel tõmbuda ja laieneda ning mängib rolli närvisüsteemi tervises.[26]

Omavaheline suhe kaltsiumi ja liigeste tervis on mitmetahuline. Vananedes muutuvad meie keha imendumiseks vähem efektiivsed kaltsiumi.[27] Tegelikult on umbes 30-aastaseks saades meie luud haripunkti jõudnud kaltsiumi sisu ja hakka kaotama kaltsiumi aeglaselt, kuid saate aidata neid kaotusi aeglustada, saades piisavalt kaltsiumi iga päev.[27] Miks on see oluline liigeste tervise jaoks? Mitmed liigeste terviseprobleemid võivad kokku langeda luude nõrkuse või luumassi või mineraaltiheduse muutustega.[28]

Üks eksiarvamus seoses kaltsiumi ja liigeste tervis hõlmab kaltsiumi liigeskristallides. Eksperdid väidavad, et kaltsiumi liigeste kristallid ei ole seotud kaltsiumi tarbimist, välja arvatud inimestel, kellel on harva esinevaid metaboolseid probleeme ja mis tõstavad verejooksu taset kaltsiumi veres.[29]

FNB soovitab 19–50-aastastel täiskasvanutel saada 1000 mg kaltsiumi päeva kohta. Mehed 51–70 peaksid samuti võtma eesmärgiks 1000 mg päevas ja naised 51–70 naised vajavad 1200 mg päevas. Üle 71-aastased mees- ja naissoost täiskasvanud peaksid saama 1200 mg kaltsiumi iga päev.

Kuidas kaltsium toetab liigese tervist?

Kaltsium mängib rolli luude tugevana hoidmisel ja terved luud on olulised tervete liigeste jaoks. Kõhr on avaskulaarne, see tähendab, et sellel puudub oma vere ja toitainete varustus. Liigutades sünoviaalvedelikku liigestest, surutakse subkondraalse luu luude kanalite kaudu alla, kus see tõmbab toitaineid luu verevarustusest ja viib need toitained kõhre tagasi. Luu tervise halvenedes võivad need kondised kanalid laguneda, mis muudab selle protsessi vähem tõhusaks.

Proovitavad kaltsiumilisandid

Swanson Premium kaltsiumtsitraadikompleks
Kaltsium Tsitraat on üks imenduvamaid ja biosaadavamaid lisandivorme kaltsiumi. Neile, kes otsivad puhast Kaltsium Tsitraat ilma magnesium D-vitamiin või muid toitaineid, esitame need ökonoomsed 200 mg kapslid.

Swanson Ultra Coral Calcium Complex
Sellel ainulaadsel mineraalvalemil on ideaalne suhe 2: 1 kaltsiumi magnesium koos 73 mineraalainega täiuslikus, pH tasakaalustatud kombinatsioonis looduse järgi.

Kombineeritud toidulisandid liigese tervise jaoks

Paljud liigeseid toetavad toidulisandid võetakse kokku, et pakkuda liigesetoitu iga nurga alt. Populaarsed liigese tervise kombinatsiooni valemid hõlmavad Taimetoitlusega lihamass ja glükoosamiin, koorikloomadeta), Glükoosamiin ja kondroitiin, ja mõned toidulisandid sisaldavad toitvat kolmikut Glükoosamiin, kondroitiin ja MSM hüal-liigendiga.

Teadlased hindavad pidevalt uusi võimalusi, kuidas aidata tervislikke liigeseid säilitada igas vanuses. Ja kui uus teave on saadaval, Swanson Tervis on siin selleks, et hoida end kursis ja pakkuda suurepäraseid valemeid liigese tervise toetamiseks.

Selles artiklis käsitletud liigeseid toetavate toitainete eeliste kohta lisateabe saamiseks lugege 21 toidulisandit ja vitamiini meeste terviseleja Glükoosamiini ülevaade: liigeste tervise parimad tüübid (ja vormid).

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. These products are not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.

Märkused ja viited

 1. Tõsise liigesevaluga tõusvate ameeriklaste arv. WebMD. (Juurdepääs 05.07.2018) [] []
 2. Glükoosamiinsulfaat. MedlinePlus. (Juurdepääs 04/05/2018) [] [] [] []
 3. Kõhre, liigeste ja vananemisprotsessi mõistmine. Tervisliin.(Juurdepääs 04.05.2018) [] []
 4. Glükoosamiin. Mayo kliinik. https://www.swansonvitamins.com/blog/lindsey/top-16-vitamins-supplements-for-men-in-their-30s-and-men-over-40[]
 5. Kondroitiin. WebMD. (Juurdepääs 05.08.2018) [] [] []
 6. https://www.drugs.com/npc/chondroitin.html (Juurdepääs 05.08.2018) []
 7. Komplimentaalse tervisealase lähenemisviisi kasutamine USA-s. Riiklik täiendava ja integreeriva tervise keskus. (Juurdepääs 05.08.2018) []
 8. Kondroitiinsulfaat vähendab nii kõhre mahu vähenemist kui ka luuüdi kahjustusi põlveliigese osteoartriidiga patsientidel, alustades juba 6 kuud pärast ravi alustamist: randomiseeritud, topeltpime, platseebo-kontrollitud pilootuuring MRI abil. BMJ ajakirjad. (Juurdepääs 05.11.2018) []
 9. MSM (metüülsulfonüülmetaan) toidulisand. Ravivõrk. (Juurdepääs 08.02.2018) []
 10. MSM: Mida peate teadma. Kuidas asjad toimivad, tervis. (Juurdepääs 05.08.2018) []
 11. Metüülsulfonüülmetaan: uudse toidulisandi rakendused ja ohutus (Juurdepääs 2/14/2018) []
 12. MSM-i täiendamise mõju treeningutest põhjustatud lihaskahjustustele ja antioksüdantide koguvõimele. Spordimeditsiini ja kehalise vormisoleku ajakiri. (Juurdepääs 2/14/2018) [] []
 13. MSM (metüülsulfonüülmetaan). WebMD.com. (Juurdepääs 08.02.2018) [] []
 14. II tüüpi kollageen. WebMD. (Juurdepääs 05.08.2018) [] [] [] []
 15. Molekulaarrakkude bioloogia. 4. väljaanne. Riiklik biotehnoloogiaalane teabekeskus. (Juurdepääs 05.08.2018) [] []
 16. Denatureerimata II tüüpi kollageenilisandi efektiivsus ja talutavus põlveliigese osteoartriidi sümptomite moduleerimisel: multitsentriline randomiseeritud, topeltpime, platseebo-kontrollitud uuring. PubMed. (Juurdepääs 05.11.2018) []
 17. Kurkum. WebMD. (Juurdepääs 05.08.2018) []
 18. Kurkum. Kuldne vürts. Riiklik biotehnoloogiaalane teabekeskus. (Juurdepääs 05.08.2018) [] [] [] []
 19. Kurkumiin-fosfatidüülkoliini kompleksi Meriva® efektiivsus ja ohutus pikaajalise manustamise korral osteoartriidiga patsientidel. PubMed. (Juurdepääs 05.11.2018) []
 20. D. vitamiin. WebMD. (Juurdepääs 05.07.2018) [] [] []
 21. D-vitamiini defitsiit tõuseb USAs, uuring ütleb. Scientific American. (Juurdepääs 05.07.2018) []
 22. Kas D-vitamiini ja liigesevalu vahel on seos? Tervisliin. (Juurdepääs 05.07.2018) []
 23. D-vitamiini infoleht tarbijatele. Riiklikud tervishoiuinstituudid. (Juurdepääs 05.07.2018) []
 24. Kaltsiumi ja fosfori imendumine soolestikus. PubMed. (Juurdepääs 05.07.2018) []
 25. Kuidas teie keha kasutab fosforit. Tervisliin. (Juurdepääs 05.07.2018) []
 26. Kaltsium. Medline Plus. (Juurdepääs 05.07.2018) [] []
 27. Kaltsium. Riiklikud tervishoiuinstituudid. (Juurdepääs 05.07.2018) [] []
 28. Luutihedus. Medline Plus. (Juurdepääs 05.07.2018) []
 29. Kaltsium lisaks luudele. Harvard Health. (Juurdepääs 05.07.2018) []

Jäta vastus

Peamenüü

Eelistused

 • Valuuta
 • Keel
 • Kohaletoimetamise riik
Peamenüü

Rahvusvahelised saidid