Kas puhastusvahendid kahjustavad teie kopse?

Lugemisaeg: 2 minutit
Kas puhastusvahendid kahjustavad teie kopse?

Viimase paarikümne aasta jooksul oleme kuulnud palju meigi, ilutoodete ja majapidamispuhastusvahendite puudustest, mida me kõik oma igapäevaelus kasutame. Oleme avastanud mõned väga sagedased koostisosad - näiteks antibakteriaalses seebis avastatud triklosaani ühend - võivad meie tervisele põhjustada hirmutavalt kahjustavaid tulemusi, pannes FDA (USA toidu- ja ravimiamet) andma selle ühendi vastu hoiatuse.

See analüüs on oluline, kuna nende puhastusvahendite kasutamisel on astmahoogude sarnased mõjud hästi uuritud, kuid kuni tänapäevani pole me aru saanud, mis meie tervisega pikaajaliselt juhtub, kui oleme nendega kokku puutunud.

See, mille nad avastasid, peaks panema meid keemiliste puhastusvahendite kasutamise peale kaks korda mõtlema. Ühel juhul vähenes sunnitud elutähtsus (FVC), mida sageli kasutatakse kopsu jõu ja võimekuse hindamiseks, kiiremini nende naiste jaoks, kes koristasid regulaarselt oma kodusid.

Täpsemalt näitasid andmed, et kodus puhastusvahendeid kasutanud naiste puhul vähenes 4,3 ml aastas kiiremini, kuid koristajatena töötavatel inimestel oli vähendamine 7,1 ml aastas kiirem.

Mida see päriselus täpselt tähendab?

See kopsufunktsiooni langus oli nagu 10 kuni 20 paki-aastat sigareti suitsetamist. „Pakk-aastad” on fraas, mida arstid kasutavad tubakasuitsetamise kvantitatiivseks määramiseks. Seda saab arvutada, korrutades päevas tarbitud sigarettide pakkide arvu aastatega, mille inimene on tarbinud. Lisaks leidsid nad, et astma on tavaline.

"Rõhutasime, et sellised ühendid, põhjustades hingamisteedele vaid väikest kahju iga päev pärast päevi, võivad igal aastal kiirendada kopsufunktsiooni languse kiirust"

Puhastusvahenditest sissehingatavad osakesed võivad ärritada kopsude limaskesti ja põhjustada muutusi hingamisviisis ning kahjustada ka hingamisteid. Kui seda arvestada, on uuringu tulemused šokeerivad. Lisaks rõhutasid uuringu autorid, et keemiliste puhastusvahendite kasutamine pole isegi vajalik, kuna vesi ja seep on sama võimsad.

Jäta vastus

Peamenüü

Eelistused

  • Valuuta
  • Keel
  • Kohaletoimetamise riik
Peamenüü

Rahvusvahelised saidid