C-vitamiin

Lugemisaeg: < 1 minut

Üks tuntumaid ja tunnustatud vitamiine on C-vitamiin mitmekülgne toitaine, millel on rohkem kui tõenäoliselt oodatav kasu tervisele. C-vitamiin toimib kogu kehas, kuna see suurendab immuunsust, aitab lühendada haiguse perioode, vähendab nohu sümptomeid ja kiirendab haavade paranemist.

C-vitamiin toetab ka luude kasvu, tervete hammaste ja sidemete säilitamist, aitab imenduda raud teatud neurotransmitterite ja neerupealiste hormoonide tootmist.

C-vitamiin on vees lahustuv vitamiin, mis tähendab, et seda hoitakse kehas ainult teatud aja jooksul, enne kui see eritub uriinina. Kuid selles seisundis toimib C-vitamiin antioksüdandina, et võidelda vabade radikaalide põhjustatud kahjustustega, eriti nendes piirkondades, mis on enamasti vees; nagu rakkude sisemus.

Kuigi seda ei tooda keha, on tervislik toitumine C-vitamiini suur allikas, sest paljudel viljadel ja köögiviljadel on palju toitu. Kui palju määrab toidu valmistamise viis, kuna C-vitamiin võib töödeldud toidus ja toiduvalmistamises väheneda. C-vitamiini pikaajalise hea taseme säilitamine on paljudes uuringutes näidanud, et C-vitamiin võib toimida vähi, südamehaiguste, kataraktide ennetamisel ja astma sümptomite vähendamisel.

Jäta vastus

Peamenüü

Eelistused

  • Valuuta
  • Keel
  • Kohaletoimetamise riik
Peamenüü

Rahvusvahelised saidid