Aju tervis

Lugemisaeg: < 1 minut

Nad ütlevad, et sa ei saa vanadele koeradele uusi trikke õpetada, kuid aju puhul on teadlased avastanud, et see vana sõnum ei ole lihtsalt tõsi. Inimese ajus on üllatav võime kohaneda ja muutuda - isegi vanaduseni. Seda võimet tuntakse neuroplastilisusena. Õige stimuleerimise abil saavad teie aju moodustada uusi närviradasid, muuta olemasolevaid ühendusi ning kohandada ja reageerida pidevalt muutuvatel viisidel.

Aju uskumatu võime ennast ümber kujundada on õige õppimise ja mälu osas. Te saate kognitiivsete võimete suurendamiseks kasutada neuroplastsuse loomulikku jõudu, suurendada oma võimet õppida uut teavet ja parandada oma mälu.

[1]

Keha hästi ravimine võib parandada teie võimet töödelda ja meenutada teavet. Kehaline treening suurendab teie aju hapnikku ja vähendab haiguste teket, mis põhjustavad mälukaotust, näiteks diabeet ja kardiovaskulaarsed haigused. Harjutus võib samuti suurendada kasulike aju kemikaalide mõju ja kaitsta aju rakke.

Märkused ja viited

  1. Nii nagu sportlane sõltub une ja toitumisega pakitud toitumisest, et täita oma parimat, suureneb teie mälestusvõime, kui kasvatate oma aju hea toitumise ja muude tervislike harjumustega.[]

Jäta vastus

Peamenüü

Eelistused

  • Valuuta
  • Keel
  • Kohaletoimetamise riik
Peamenüü

Rahvusvahelised saidid