Biotiin

Lugemisaeg: < 1 minut

Biotiin on vitamiin (H-vitamiin), mis on osa B-vitamiin keeruline ja vajalik rasvade lagunemiseks ja metaboolsete funktsioonide säilitamiseks. Biotiin mängib kehas kasulikku rolli, kuna see töötab terve naha säilitamiseks, küünte ja juuste tugevdamiseks, rasvade lagundamiseks mõeldud ensüümide tootmiseks, süsivesikud ja valkude sisaldus toitudes, nii et keha saaks neid ära kasutada. Biotiin võib olla kasulik ka diabeetikutele, kuna see aitab säilitada veresuhkru tervislikku taset.

Kuigi biotiini puudulikkus on haruldane, kuna see sisaldub paljudes toiduallikates, sealhulgas maksades, maapähklites, munakollastes seenedmõned banaanid ja greipfruudid, teie tervishoiutöötaja võib teile soovitada lisandit, kui teil on olnud pikaajalisi antibiootikume või esineb puudusi, mis hõlmavad juuste väljalangemist, keele põletikku, isutus, nõrkus või väsimus .

Biotiin on ka vees lahustuv vitamiin, mis tähendab, et seda saab hoida kehas ainult teatud aja jooksul enne, kui see eritub uriinina. Seetõttu võib biotiini lisamine üksinda või kombineerituna multivitamiiniga võimendada ja säilitada organismis seda olulist vitamiini.

Jäta vastus

Peamenüü

Eelistused

  • Valuuta
  • Keel
  • Kohaletoimetamise riik
Peamenüü

Rahvusvahelised saidid