Raud

Lugemisaeg: < 1 minut

Raud on oluline mineraal, mis on hemoglobiini komponent, mis omakorda aitab vereliblesid hapnikku kogu kehas transportida. Raua looduslikud allikad on maks, liha, kaunviljad, täisterad, kuivatatud puuviljad, kangendatud teraviljad ja kõige tumedamahelised lehtköögiviljad.

Kuigi rauapuudus on harv, võib rauapuudus põhjustada rauapuuduse aneemia. Selle sümptomiteks võivad olla väsimus, õhupuudus, kahvatu nahk ja südamepekslemine. Teiste sümptomite hulka kuuluvad peavalud, tinnitus, sügelev tunne, valulik keel, juuste väljalangemine, toiduks mittekasutatavate toodete söömine ja rahutute jalgade sündroom.

Kui te arvate, et teil võib olla rauapuuduse aneemia, peaksite nägema oma tervishoiutöötajat, kes tõenäoliselt viib teid teie diagnoosimiseks vereanalüüsi läbi. Nad võivad soovitada teile toidulisandeid ja kui see on nii, siis on oluline, et sa jääksid soovitatava annuse juurde, et rauda liig oleks sama ohtlik.

Jäta vastus

Peamenüü

Eelistused

  • Valuuta
  • Keel
  • Kohaletoimetamise riik
  • Hinnad
    Näidake hindu koos saatmiskuluga või ilma, et saaksite võrrelda meid kõigi teiste ülemaailmsete veebisaitide ja turuplatsidega. Loe lähemalt meie hinnakujundusleht.
Peamenüü

Rahvusvahelised saidid