Seened

Lugemisaeg: 3 minutit

Kuna esimesed tsivilisatsioonid on seeni peetud mitte ainult delikatessiks, vaid hea tervise eliksiiriks. Neid peeti nii väärtuslikeks, et iidsed egiptlased reserveerisid need vaaraodele. Jaapanis ja Hiinas on arstid juba ammu kasutanud seeni oma ravimites ja tervisliku toitumise osana. Seened peeti sellisel lugupidamisel, et Kuan Yin, Hiina tervendav jumalanna, on sageli kujutatud Reishi seentena.

Mõned seened on suhteliselt kergesti kasvatatavad, kuid haruldasemad (ja seetõttu sageli ka kõige kallimad) tuleb jahti pidada, sest nad kasvavad ettearvamatutes plaastrites tingimustes, mida on raske kopeerida.

Nendel päevadel on paljud meist seened veidi rohkem kui delikaatne lisamine risottole või kasulik koostisosa lihatoidu valmistamiseks. Aga me alahinname nende väikeste seente võimu. Üha enam teadlasi pöörduvad seente poole, et aidata erinevaid haigusi; nende antioksüdantide omadused on juba ammu teada, kuid nende tegelik potentsiaal on alles realiseerunud.

Siin on üheksa parimat seeni hea tervise säilitamiseks ja haiguste vastu võitlemiseks:

Lion's Mane Mushroom

Lion's Mane on oma mopilaadsete kõõluste poolest rohkem kui lihtsalt päris seen. Uuringud näitavad, et nende allaneelamine võib toetada mälufunktsioone ja seda saab kasutada raviks depressioon. Teadlased uurivad praegu võimalust, et seda seeni saaks kasutada Alzheimeri tõvega patsientide raviks.

Maitake Seened

See mahlane seene on mõnikord tuntud kui tantsuv seene tänu nende leidnud rõõmule ja mõnikord nimetatakse seda metsade kana. Tundub, et Maitake stimuleerib immuunsüsteemi ja võib isegi soodustada vähirakke rünnavate valkude kasvu.

Cordyceps (Sinensis)

Tegelikult on perekond, mis katab mitmeid seeni, Cordycepsit üldiselt tunnustavad nende selgroogid, mis muudavad need meresünnidele sarnanevateks rohkem kui midagi, mida võib oodata kuival maal. Hiina sportlased on neid kasutanud alates 1990ndatest aastatest ja usuvad, et nende hiljutised edusammud on vähemalt osaliselt tingitud Cordyceps Sinensise poolt pakutavatest suuremast energiast. Lisaks sellele näitavad tõendid, et need on meessoost kasulikud viljakust kuna need parandavad sperma kvaliteeti ja liikuvust. On ka anekdootseid tõendeid selle kohta, et naised võivad tõsta libiido.

Chaga seene

Seda üsna ebatõenäolist musta seeni kasvab Venemaa puudel ja slaavlaste riikides, kus seda on kasutatud vähihaigete ravis. Lisaks sellele on paljud psoriaasikandjad väitnud, et Chaga ravimine täielikult ravis nende seisundit.

Agaricus Blazei

Sageli segi ajad Agaricus subrufescensiga, mis algselt jagas oma nime, see on ebamugav ja klassikaline välimus, mis on pärit Brasiiliast. Seda on kasutatud hepatiidi, diabeedi ja vähi raviks.

Tremella

Tremella perekond on klassifitseeritud kui „tarretise seened” ja on äratuntav selle üsna unappetiseerivast välimusest, mida mõned võrreldavad ajukoe kummist voldidega. Ida-Euroopa folkloor näitas, et selle leidmine oma väravapostil oli nõidade märk ja tähendas, et sa olid neetud. Tremella't kasutatakse mõnedes kosmeetikavahendites, kuna see võib aidata vees peitumist nahas ning omada kõiki teiste seente immuunsust toetavaid omadusi.

Shiitake'i seene

Sageli osteti kuivatatud kui umami maitseainet, mis eriti suurendab miso suppi, Shiitake ei ole lihtsalt maitsev lisand söögile. Vanas kirjanduses mainitakse, et ta suudab nohu ja teisi haigusi ära hoida. See sisaldab ka lentiniini, mida kasutatakse maovähi raviks Jaapanis.

Türgi Tail Seened

Seda imeliselt õie seent võib leida üle kogu maailma ja seda on kasutatud ravimiteedes alates Ming-dünastia päevast. On avastatud, et see sisaldab looduslikke "tapjarakke", mis võivad rünnata vähki põhjustavaid viirusrakke. USAs võetakse seda mõnikord teiste vähiravimite toetuseks.

Reishi seene

Need on suure osa ajaloo jooksul reserveeritud autoritasudeks, kuna nende kasu tervisele oli ilmne juba enne nende täielikku mõistmist. Teadlased teavad nüüd, et neil on palju antioksüdante ja neil on põletikuvastased omadused. See koos hiljutise avastusega, et nad suudavad viiruste kasvu pidurdada, seab selle seeni tervist andvate omaduste seas liiga tippu.

Jäta vastus

Peamenüü

Eelistused

  • Valuuta
  • Keel
  • Kohaletoimetamise riik
Peamenüü

Rahvusvahelised saidid